طراحی ویلای مدرن در ایران

طراحی ویلای مدرن در ایران

طراحی ویلای مدرن در ایران

همیشه این را نکته را در ذهن داشته باشید که با دیدن یک تصویر نمی توانیم عینا آن را به شکل عملی به اجراء دربیاوریم، هر چند در اجرای ویلاهای مدرن تصاویر سه بعدی و نقشه ها می تواند ایده خوبی به طراح و معمار دهد اما واقعیت این است که برای طراحی ویلای مدرن ‎در ایران نیاز به یک سری شاخصه ها و پارامترهای دیگر هم داریم. به نظر می رسد که با در نظر گرفتن این پارامترها می توانیم به طراحی ویلای مدرن امیدوار شویم.

اولین شرطی که برای طراحی ویلای مدرن باید در نظر داشته باشیم، شرایط محیطی مکانی است که قرار است ویلا در آن جا ساخته شود. این شرایط محیطی شامل آب و هوا و هم چنین منطقه جغرافیایی که بایستی در این شرایط از بهترین مصالح ساختمانی برای ساخت ویلا استفاده کنیم. شاخصه دوم میزان افرادی که قرار است در ویلا سکونت داشته باشند و این که چه متراژ از محیط داخلی ویلا به افراد اختصاص می یابد و چه مقدار برای محیط خارجی ویلا اختصاص یابد.

اما به نظر من مهم ترین بخش در طراحی ویلای مدرن ‎، تناسبات به کار گرفته در طراحی داخلی آن است. تناسباتی که از هارمونی مناسبی برخوردار باشد و زمانی که فرد به داخل ویلا وارد می شود الهام درست و آرام بخشی از محیط داخلی ویلا به وی منتقل شود. نوع رنگ به کار گرفته در ویلا، نوع مصالح و دکوراسیون داخلی و خارجی ویلا و هم چنین تناسبات اشکال هندسی در ویلا می تواند در میزان آرام بخشی افراد تاثیر گذار باشد.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خبرنامه

از آخرین اخبار گروه مهندسین مشاور بازرگان آگاه شوید.

درباره ما


گروه مهندسین مشاور بازرگان ، با مدیریت علیرضا بازرگان فعالیت خود را در زمینه فروش زمین های مدرن شهرکی در شمال کشور از سال 1392 آغاز کرده است و از سال 97 به صورت تخصصی در غرب مازندران وارد عرصه ساخت و فروش زمین های  شهرکی و ویلاهای مدرن مهندسی ساز فعالیت دارد.

این گروه با افتخار آماده ارائه خدمات مشاوره ، طراحی و ساخت  پروژه های مشتریان گرامی  می باشد.

شنبه - چهارشنبه
09:00 تا 16:00
پنجشنبه
09:00 تا 16:00
روزهای تعطیل
09122424590

آخرین مقالات


ارتباط با ما


مازندران نشتارود دو راهی ولی اباد بالای هتل وستا روبروی دهیاری مازوبن سفلی ساختمان اداری تجاری پدر خوب

01154384534

info@bazargangroup.com

شروع مکالمه

یکی از اعضا را انتخاب و در واتساپ گفتگو کنید

علی رضا بازرگان

مدیر

علی رضا بازرگان

تمامی حقوق این سایت متعلق به گروه مهدنسین مشاور بازرگان می باشد