تنکابن شوالیه استان مازندران

شهرستان تنکابُن (شهسوار یا šahsavār به معنی:شوالیه) یکی از شهرستان های استان مازندران در شمال ایران است. شهرستان تنکابن چهارمین شهرستان بزرگ مازندران است و پرجمعیت ترین شهرستان غرب مازندران است. این شهرستان گویشوران گیلکی دارد و به عنوان مرکز جذب گردشگری مازندران تأیید شده است.

تنکابن

دیدنی های تنکابن همچون دشت دریاسر، آبشارهای کوهسر، مرداب نشتارود، پارک ملی خشکه داران و منطقه حفاظت شده بلس کوه هر یک خود دلیل محکمی برای سفر به طبیعت دیدنی این شهرستان هستند.

شهرستان باصفا و زیبای تنکابن با زیبایی های وصف ناپذیر طبیعت خود که در آن رودخانه ها، آبشارها، چشمه ها و سرسبزی و شگفتی خودنمایی می کند، یکی از بهترین انتخاب ها برای تجربه سفر به طبیعت است.

این شهرستان با چشمه های آب گرم معدنی، پارک ملی خشکه داران و جاذبه های سحرآمیز و رویایی پذیرای گردشگران داخلی و خارجی در کرانه خزر می شود. پارک های طبیعی متعدد چون منطقه حفاظت بلس کوه، جنگل های معروف دو هزار و سه هزار و دشت دریاسر، تنها بخشی از دیدنی های این شهرستان زیبا را تشکیل می دهند.

تنکابن که چهارمین شهرستان بزرگ مازندران محسوب می‌شود در ۲۴ کیلومتری رامسر و ۶۰ کیلومتری چالوس واقع شده. تنکابن، جز جنگل‌های سرسبزش، به دلایل دیگری نیز شهره است. باغ‌های کیوی و پرتقال و چای این شهر در کل ایران زبانزد است، بزرگترین مرکز پروش انواع گل‌ و گیاه‌های رنگارنگ و زینتی است و عناوینش به همینجا هم خلاصه نمی‌شود. تنکابن، قطب پرورش ماهی ایران است. شهسوار نیز که مرکز شهرستان محسوب می‌شود در کل ایران به خاطر مرکباتش رتبه اول را داراست.